Nordisk AdventureRUN Silkeborg 2021
KLASSERESULTATLISTE
=====================================================================================================================================
Udskrevet: 8/6 2021, kl. 11:46
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 70 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 70003 11:52:28 5:45:01 6:07:27 Masanga Racing Jakob Theodor Åkerma Mads Troelsgård
2 70001 12:59:36 6:40:49 6:18:47 Cataphracterne - Lukas Høghøj Simon Troelsgård
3 70002 13:53:37 6:55:31 6:58:06 M&M - Morten Assenholt Morten Nielsen
4 70006 17:49:06 8:45:54 9:03:12 Tunacado - Laust Zwisler Aksel Christensen
70005 Ej start Ej start The Danish Mountain Rescue Team Neil Page Thomas Sørensen
70004 Ej start Ej start Skæg og skalle Jesper Søby Danielse Lars Nielsen
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 50 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 50026 9:03:25 4:44:28 4:18:57 Team HighFive Tobias Bartholdy Mikkel Overgaard
2 50030 9:12:18 4:53:09 4:19:09 Team Valbak Jesper Valbak Christian Valbak
3 50023 9:24:14 4:53:05 4:31:09 Så er vi igang igen-) Dan Kristian Kristen Karsten Sørensen
4 50011 9:26:47 4:52:51 4:33:56 Gamle ben - tørre halse André Gautier Rasmus Stampe Hjort
5 50021 10:28:18 5:32:34 4:55:44 ReMo - Rene Hansgaard Ander Morten Sørensen
6 50033 11:05:17 5:32:05 5:33:12 To gamle på tur Andreas Kleist Jakob Kleist
7 50034 11:28:38 5:43:48 5:44:50 Tårnhøj Rejemad 2021 Martin Brink Termans Christian Schmidt Pa
8 50018 11:39:58 5:40:19 5:59:39 Muddermændene - Per Dahl Rasmussen Martin Thyme Christe
9 50015 11:46:24 6:01:04 5:45:20 Kaffekop - Mads Freund Julius Tommy Sander
10 50027 14:31:22 7:14:56 7:16:26 Team lemon tarte Nikolaj Jelsbech Martin Juul
11 50029 14:49:59 7:25:02 7:24:57 Team tosse Jonas Lassen Jonas Lassen
12 50019 15:00:43 5:59:14 9:01:29 Nightmare Neighbors Ulrich Hedegaard Bo Johansen
13 70007 20:55:07 8:44:52 8:10:15 4 venner for livet Simon Munthe Jacobse Thomas Buchwald Mads
14 50004 24:50:36 7:05:45 4:44:51 13 Den Manglende Brik Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen
15 50032 38:47:34 7:58:55 7:48:39 23 TJ - Johan Hejn Tue Truelsen
50002 15:30:52 5:30:52 Ej start 10 Bendtsen og Hastrup Mikkel Hastrup Malthe Kjær Bendtsen
50014 Ej start Ej start Hund eller Får ? Christopher Thorup Frederik Christoffer
50008 Ej start Ej start Friliv.dk Racers Mikkel Lybæch Carsten Hammer Ander
50017 Ej start Ej start Life2Go - Frank Angelsø Romain Gorisse Franc
50007 Ej start Ej start Fiskevekselerern - Jacob Skjødt Møller Stig Legart Delboe
50016 Ej start Ej start Kratluskerne - Christian Nørremark Morten Kehlet
50001 Ej start Ej start Adventureracers. - Jesper Skov Jensen Anders Kronholt
50013 Ej start Ej start Gruppetto - Christian Hedelund L Jens Brandt
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dame, 50 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 50020 10:33:52 5:25:25 5:08:27 Racing team IHS tøser på tur Anna Movin Anne Brolin Gade
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mix, 50 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 50031 10:19:34 5:28:41 4:50:53 The Snails Asta Silkjær Møller Anders Økter Sparvat
2 50006 11:47:08 5:40:58 6:06:10 EventyrSultne - Martin Kjer Marie Sofie Møller
3 50025 11:58:17 6:21:16 5:37:01 Team God røv - God weekend Birthe Juhl Michael Espersen
4 50024 13:04:34 6:26:30 6:38:04 Team 46B Alexander Dierking Maria Østergaard Jen
5 50028 13:59:17 7:19:03 6:40:14 Team Pink Bo Gjesing Jepsen Lola Eskildsen
6 50022 14:37:32 7:56:58 6:40:34 Skolebakken - Søren Hauris Kamilla Christensen
7 50012 22:09:37 8:38:30 6:31:07 7 Gammelnokkerne - Michael Rønde Thomse Britta Weber
8 50003 25:35:45 8:05:29 6:30:16 11 Boe McKenzie Kenneth Boe Krarup Alexandra Claire Mck
9 50005 26:47:03 6:09:25 6:37:38 14 En Kort En Lang Anna Victoria Scheld Alexander Overgaard
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 35 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35043 5:58:04 3:12:28 2:45:36 Bros B4 Hoes Tobias Dupont-brande Silas Dupont Runholm
2 35058 6:10:24 3:15:33 2:54:51 nørregrandelag - Frederik Villefrance Thomas Damsgaard
3 35055 6:22:56 3:15:49 3:07:07 LAUGE - Rasmus Trangbæk Søren Trangbæk
4 35038 6:32:39 3:37:13 2:55:26 Æ Brøjer Jan Nielsen Jakob Larni Nielsen
5 35011 6:46:48 3:39:31 3:07:17 NS&AT - Alex Thorsø Øland Nicolai Stensdal Mun
6 50010 6:55:35 3:47:31 3:08:04 Team Højvang Horsens Michael Lykke Daniel Høgdall
7 35042 7:26:02 4:08:00 3:18:02 Brandhane-Jægern - Niels Løgstrup Søren Emil Niss
8 35001 8:12:05 4:25:55 3:46:10 Late Notice Daniel Vonboe Peter Østergaard
9 35036 8:12:52 4:24:42 3:48:10 Team VEPI Skovs Træservice Kristian Skov Jacob Munch
10 35017 8:38:23 4:40:24 3:57:59 Skov Stampere René Skov Simonsen Martin Stampe
11 35033 8:40:57 4:41:51 3:59:06 Team Thypisk Sti Løvgreen Thomas Christensen
12 35041 8:54:22 5:06:09 3:48:13 Black Ninjas Allan Henriksen Henrik Høj Rasmussen
13 35068 9:16:05 4:35:37 4:40:28 Team Korndrup Kenneth Korndrup Philip Korndrup
14 35060 9:47:44 5:28:41 4:19:03 P81 - Nikolaos Angelou Matias Pollmann-lars
15 35032 9:55:33 5:23:10 4:32:23 Team Strip Nicholaj Pedersen Alex Pedersen
16 35028 9:57:47 5:29:34 4:28:13 Team Mågevej Simon Dahl Andreas Hansen
17 35046 10:02:24 5:20:05 4:42:19 De hurtigste brandmænd Nicolai Kanstrup Zakaria Amzourou
18 35052 10:06:06 5:55:29 4:10:37 Hold Afstand Michael Lau Kim Jakobsen
19 35016 10:22:56 6:25:19 3:57:37 Sennels Skydogs Lars Kjærsgaard Terkel Dahl
20 35061 10:36:10 5:19:30 5:16:40 Peter og Jonas Jonas Hansen Peter Brøns Christen
21 35048 10:40:19 5:29:29 5:10:50 Eskild & Erik Erik Jakobsen Eskild Jakobsen
22 35009 10:42:50 5:59:26 4:43:24 Morten og Peter på tur Morten Kranker Peter Plett
23 35019 12:07:29 5:59:19 6:08:10 Team ATP Thomas Andersen Aik Petersen
24 35076 12:47:06 6:06:36 4:40:30 2 Uden stopur Martin Buk Christian Ostenfeldt
25 35064 13:43:40 7:16:58 4:26:42 1:00:00 1 Sommerkvisten - Allan D. Kvist Henrik Sommer Vejlby
26 35018 14:14:44 8:09:07 5:05:37 1 Slugtens fjende Brian Lyk Kennet Lejbach
27 50035 14:27:27 5:50:23 5:37:04 3 XLION - Claus Jensen Daniel Drammelsbæk
28 35037 27:27:56 4:56:34 5:31:22 17 Tilst løberne 1 Tonny Andersen Morten Pannen
35054 Ej start Ej start Kratluskerne - Jesper Jørgensen Ralf Hansen
35025 Ej start Ej start Team Glutenfri Hans Sibbesen Kristian Kjær Larsen
35013 Ej start Ej start Plysbjørnene - Thomas E Grøn-jensen Torben Grøn-jensen
35050 Ej start Ej start Frank Jægersvej 11 & 25 Jonas Hjorth Kenneth Clausen
35075 Ej start Ej start TRAIL UNIT Henrik Meisel Kenneth Klauber
35007 Ej start Ej start M.F. Paa Afveje Bjarke Madsen Mads Flansmose
35059 Ej start Ej start Outdoorkursus.dk - Rasmus Boller Simon Boller
35020 Ej start Ej start TEAM BEAR VETERANS Jan Eric Bjørn Friis Michael Bjørn Jensen
35004 Ej start Ej start Husk Buda Bo Thestrup Hans Mørk
35039 Ej start Ej start Asger og Anders Anders Nyborg Clauss Asger Lorenzen
35073 Ej start Ej start The Runs Kasper Gerdsen Niels Sørensen
35002 Ej start Ej start Gamle mænd i nye telte Jan Horskjær Peterse Rasmus Rose
35005 Ej start Ej start Kom nu da! Jacob Risgaard Marc Sonne-hansen
35057 Ej start Ej start Lundstrøm - Lau Lundstrøm Toke Lundstrøm
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dame, 35 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35008 9:26:41 4:45:52 4:40:49 MajaAnna - Anna Warburg Peterse Maja Maraldo
2 35003 9:26:54 5:07:08 4:19:46 Holdkæftvihardet - Lea Askholm Karina Arentsen
3 50009 12:13:39 6:35:45 5:37:54 Awsome Adventure Family Camilla Gry Elemann Joan Mogensen
4 35063 12:25:12 6:34:19 5:50:53 R4 - Agnethe Thorup Nanna Vejen Hansen
5 35030 12:31:50 7:04:23 5:27:27 Team Outback Hairstyle Theresa Würtz Lone Breumlund
6 35023 27:28:23 4:56:48 5:31:35 17 Team Cocio Mette Willumsen Jeanne Kirk Halkjær
35031 Ej start Ej start Team Rosé Rikke Elena Stegger- Anja Brøndtved
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mix, 35 km
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35067 7:16:21 3:53:04 3:23:17 Team Inov8 Nikolaj Dam Helene Draborg
2 35040 7:31:09 4:01:37 3:29:32 Bettepat - Patrick Kierstein Mi Pernille Mikkelsen
3 35056 7:58:52 4:08:40 3:50:12 Les bérets Rouges Tina Mechlenborg Claus Krum
4 35077 7:59:24 4:19:41 3:39:43 VI2 - Jens Veng Isaksen Nancy Veng Holm
5 35026 8:22:26 4:34:16 3:48:10 Team Haastrup på afveje.. Igen Christoffer Haastrup Simone Haastrup
6 35069 9:16:01 5:09:55 4:06:06 Team Lepto Ole Friis Østergaard Stine Elkjær Nielsen
7 35014 9:37:52 5:07:38 4:30:14 RnR - Rikke Evers Rasmus Evers
8 35034 9:54:18 5:36:08 4:18:10 Team TnT Thomas Hallenberg Tina Tvedesøe
9 35044 10:25:52 5:31:14 4:54:38 Cordua & Kildevang Emilie Cordua Frederik Kildevang
10 35027 10:26:27 5:29:44 4:56:43 Team Kielgast Anne Kielgast Jonas Kielgast
11 35066 11:11:16 6:06:35 5:04:41 Team hvor skal vi hen? Mathilde Bisgaard Ch Mikkel Kuntz
12 35072 11:21:39 6:26:00 4:55:39 Team Ultimate Pain Lene Krabbe Ulrich Kærgaard
13 35053 11:36:24 6:24:29 5:11:55 HrfruRass - Alis Rasmussen Niels Jørgen Rasmuss
14 35045 12:45:22 7:38:53 5:06:29 Cross Training Fredericia Marta Wiksel Jesper Andersen
15 35022 12:53:44 6:48:13 5:05:31 1 Team Calme Helle Brønd Jensen Morten Underlien
16 35070 13:25:17 6:49:35 6:35:42 Team PTRDEL HDSSJ Niels We Frederikke Kristense
17 35062 17:51:13 4:53:34 4:57:39 8 På kærestetur Lene Kjærgaard Michael Kjærgaard
35071 5:53:02 4:53:02 Ej start 1 Team Rønde Kim Vedelø Lotte Due
35047 Ej start Ej start Doc2 - Nanna Houe Thomas Pasgaard
35029 Ej start Ej start Team Naturstyrelsen Christian Bo Berg Mi Mia Buch Muldbjerg
35074 Ej start Ej start Tight butts and sweaty nuts Lotte Munk Egelund Miguel Santos Huusma
35006 Ej start Ej start Krokodillerne - Frederikke Lindenber Simon Lægaard
35024 Ej start Ej start Team Frederiksen & Nielsen Frank Pontoppidan Ni Kristina Pontoppidan
35065 Ej start Ej start Superstars - David Stoltenborg Maria Sabel Jepsen
35051 Ej start Ej start Fyssen og Bibben Anne Møller Mortense Dennis Böttcher
35049 Ej start Ej start Fast Feet Racing Liv Woller Aleksander Welander
35010 Ej start Ej start Niels og Pernille Niels Højgaard Pernille Ørnebjærg N
35035 Ej start Ej start Team Twinparents Anders Mølbak Sabine Schönhoff
35012 Ej start Ej start Outdoorkursus.dk - Christina Sørensen Kristoffer Hedemann
35015 Ej start Ej start Roedderne - Christian Roed Sarah Hedemann Roed
35021 Ej start Ej start Team BlackObel Anette Black Morten Obel
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 35 km svær
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35131 6:13:30 3:16:16 2:57:14 Awesome Adventure Race Casper Iversen Anders Vang Bjerrum
2 35111 6:48:28 3:46:18 3:02:10 Jensen og Lemond på tur Søren Vestergaard Ch Anders Nørgaard Borg
3 35126 7:26:06 4:11:28 3:14:38 Team Racing Denmark Mikael Halberg Anton Hansen
4 35136 7:27:16 4:11:46 3:15:30 Jan og Glenn Glenn Aarhus Jan Arvidsen
5 35140 7:37:01 4:04:08 3:32:53 Pulle & Popo Theis Von Wildenradt Jesper Lund
6 35102 8:10:00 4:11:07 3:58:53 Ascend - Jonas Huusmann Asger Nielsen
7 35139 8:40:49 4:58:27 3:42:22 Pii&Hunt - Tobias Hunt Kristian Pii
8 35149 8:46:33 4:42:26 4:04:07 Team Lykke Thomas Lykke Nielsen Anders Lykke Nielsen
9 35106 8:56:18 5:01:07 3:55:11 Gijima - Jesper Jønsson Jon Andersen
10 35107 9:18:19 4:53:38 4:24:41 Gråulvene fra Aarhus 1900 Carsten Lind Ejner Kjær
11 35110 9:21:00 4:43:15 4:37:45 Holten F/S Jens Holten Benjamin Holten
12 35119 9:58:58 6:07:27 3:51:31 Penisnæserne - Christian Thisgaard Kenneth Osvald Laurs
13 35122 10:08:44 5:33:18 4:35:26 Team Due Morten Wegener Søren Trudsø Mahon
14 35138 10:24:40 5:50:05 4:34:35 Oldies But Goldies Rasmus Feddern Donbæ Brian Plougmann Jens
15 35151 10:30:55 5:39:55 4:51:00 Team Rocking Fiona Viktor Ambo Boserup Pepe-emil Lambertsen
16 35105 10:33:16 5:43:07 4:50:09 Fuglesang i skoven Rasmus Østergaard Pe Jan Moeslund Egeberg
17 35137 10:34:33 5:41:28 4:53:05 Old but Strong Jan Thiesen Preben Klavsen
18 35130 10:34:33 5:33:39 5:00:54 74erne - Stefan Hansen Rene Hoffmann
19 35124 10:35:33 6:10:56 4:24:37 Team kage /spy brew Carsten Skovbjerg Michael Skovbjerg
20 35147 10:50:57 5:45:10 5:05:47 Team Hyggetur Poul Kjær Torben Lebeck
21 35116 10:51:57 6:27:01 4:24:56 Møllevejs drengene på tur Henrik Bækkegaard Alex Christensen
22 35155 11:08:07 6:07:29 5:00:38 TEAM-AO2 - Lars Sørensen Søren Vestergaard
23 35135 11:33:02 5:56:30 5:36:32 HG - 1 Anders Knudsen Henrik Mathiesen
24 35120 16:35:46 7:37:39 5:58:07 3 sovS - Magnus Christensen Erik Christensen
25 35115 16:46:37 6:56:43 4:49:54 5 Lynboblerne - Henrik Bennick Morten Holm
26 35118 20:44:40 6:25:39 5:19:01 9 Oure98 - Karsten Rønde Andreas Wernlund
35152 Ej start Ej start Team Schmidt Karsten Schmidt Lars Schmidt
35154 Ej start Ej start Team Sælnæs Michael Kvols Morten Brogaard
35101 Ej start Ej start A! - Kåre Nielsen Jakob Bjerg
35112 Ej start Ej start Junker & Greve Henrik Løvig Michael Lamberth
35145 Ej start Ej start Team Barduun Jan Barbier Søren Ejsing-duun
35153 Ej start Ej start Team Skovtur Jacob Kristjansen Mikkel Høgh Hansen
35158 Ej start Ej start Tisvilde Hegn Falckene Tim Falck Weber Lasse Falck Weber
35134 Ej start Ej start Gruppettoen - Christian Hedelund L Jens Brandt
35156 Ej start Ej start The Flatballers Aslak Lau Justesen Elliott More
35132 Ej start Ej start Brillant Runners Mads Haugaard Nissen Martin Andersen
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dame, 35 km svær
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35146 9:21:51 4:42:33 3:39:18 1 Team Fit4Run Anni Plauborg Anne-mette Mortensen
2 35109 9:34:46 4:59:58 4:34:48 Henriette og Grethe Grethe Leth Jørgense Henriette Finderup
3 35129 11:14:20 6:22:01 4:52:19 Trimmede Trunter Rikke Holm Simonsen Pernille Glahn Wernl
4 35104 12:33:33 6:26:29 6:07:04 Fruentimmerne - Tine Meyhoff Peterse Sandra Mundus
5 35121 14:03:19 7:56:54 6:06:25 Tanderup Klanen Susanne Tanderup Sigrid Marie Tanderu
6 35157 39:48:16 3:41:05 4:07:11 32 The Keller ladies Julie Keller Anne Keller
35113 19:45:08 6:45:08 Ej start 13 Jønson på farten Anna Brøchner Jønson Helle Brøchner Jønso
35117 Ej start Ej start Optimisten og O-løberen Ida Balleby Pernille Spangsberg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mix, 35 km svær
Pl Hold Total tid Tid Tid Straf Mgl.
ac nr med straf dag1 dag2 materiel post Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35142 6:42:06 3:31:26 3:10:40 Salomon Adventure team Trine Stoltenborg Peter Villadsen
2 35143 8:18:48 4:39:17 3:39:31 Skinny Legs Anne Malene Nissen Thomas Juel Christen
3 35123 9:00:46 4:58:27 4:02:19 Team Ex Karina Mejnborg Svend Christiansen
4 35108 9:23:48 5:01:32 4:22:16 Helene og Christian Christian Elkjær Ive Helene Busch Nielsen
5 35148 9:31:34 5:52:18 3:39:16 Team IThyme Jørgen Thyme Mette Elena Skinders
6 35150 10:15:53 5:33:54 4:41:59 Team OO Alex Buendia Lone Jensen
7 35103 10:31:43 5:24:16 5:07:27 Flugten fra Alt-vores-trash Anne Rosell Holt Simon Rosell Holt
8 35127 13:22:13 7:06:22 6:15:51 Team Termansen Helle Termansen Michael Termansen
9 35114 23:54:46 4:10:35 5:44:11 14 LoveNatureRun - Bjark Christensen Anette Lindegaard Ch
10 35133 31:09:18 5:19:38 5:49:40 20 Giliamsen & Meinecke Rikke Giliamsen Thomas Meinecke
11 35128 35:42:56 3:36:36 1:06:20 31 Team Valery Iben Valery Rolf Valery
35125 Ej start Ej start Team Mica og Mads Mads Gravers Mica Framvig
35141 Ej start Ej start Rønslev - Line Rønslev Klaus Rønslev
35144 Ej start Ej start Team Banke Paal Kristoffer Bank Majken Banke Ova